Время выходить на старт!

Вчимося писати есе

 

ВЧИМОСЯ ПИСАТИ ЕСЕ. Розвиваємо навик критичного мислення

Уміння писати есе - дуже важливий навик, який стане в нагоді підліткам в школі, вузі і в дорослому житті, оскільки це, в кінцевому рахунку, вміння формулювати думку, виділяти головне, аргументувати і бути переконливим.

Сьогодні поток інформації зростає шаленими темпами. Чи можливо зупинити цей процес? Точно, ні! Інформація стала основним ресурсом людства. Чи вистачить людині життя, щоб опрацювати накопичені масиви інформації? Та головне, чи потрібно це робити?

За допомоги цього навчального курсу ми будемо вчитися працювати з інформацією, висувати гіпотези, виявляти різні можливості й альтернативи, формулювати запитання, приймати рішення, визнавати різні точки зору.

Учні зможуть посилити свою сміливість до створення нових теоретичних і практичних рішень; віру в свої інтелектуальні можливості; вміння розуміти текст і бачити у ньому глибинні смисли; вправність у вираженні власних думок та аргументацій; культуру спілкування у філософському діалозі та грамотність висловлювання у формі есе.

Курс веде Надія Адаменко, кандидат філософських наук.

 

Програма занять:

1. Знайомство. Що є мислення? Чи можна навчитися мислити критично та креативно? Як оволодіти вмінням гнучкості мислення?

2. Чи існує зв'язок між мисленням і мовою? Що таке письмо? Есе та які його форми.

3. Пишемо філософське есе. Структура есе.

4. Що є світ? Чи здатна людина «впорядковувати» світ? Вчимося впорядковувати думки у «своїй голові». Що значить мислити філософськи? Чи можливо навчитися філософувати про себе і світ? Що таке рефлексія? Раціональне мислення та любов.

5. Що і Хто є людина, що їй потрібно, а що ні? Які знання нам потрібні, а які ні? Як навчитися називати речі своїми іменами?

6. В який спосіб наші уявлення стають поняттями? Що таке комунікація? Що таке філософський діалог? Як навчитися бути активним учасником філософського діалогу?

7. Що таке суспільство і держава? Що значить для нас жити спільно? Чи існують справедливі суспільства? Чи існують ідеальні держави? Громадянами народжуються чи стають? Чи можна навчитися бути свідомим та активним громадянином своєї країни?

8. Підсумок. 2-х годинна філософська дискусія з учасниками курсу на основі міжнародної програми «Філософія для дітей» М.Ліпмана. Самооцінка учасників в просуванні мисленнєвих навичок та написанні філософських есе.

 

Старт курсу 14 квітня.

Курс 1 раз на тиждень по 2 години.

Тривалість 2 місяці (8 занять).

Вартість курсу - 1900 грн за умови передплати. 

Заняття по суботах 11:45-13:45.


 

Новости школы

Встреча с родителями и ребятами, кто едет с нами в лагерь КАРПАТСКАЯ АКТИВАЦИЯ 10.07 в 19-00 у нас в Школе, обсудим детали, ответим на вопросы. Телефон для справки 050 4403983, 095 0411691.

Встреча с родителями и ребятами по поводу ЛАГЕРЯ в ЛИТВЕ 31.07 в 19-00 у нас в Школе. Вопросы по телефонам 050 4403983, 095 0411691.

25 июня стартовала третья смена нашего ЛЕТНЕГО ГОРОДСКОГО ЛАГЕРЯ. ПОДРОБНЕЕ

Этим летом у нас НОВЫЙ ПРОЕКТ - ЛАГЕРЬ ПРОФЕССИЙ И БИЗНЕСА В ЛИТВЕ 4-17 августа. Регистрация идет. ПОДРОБНЕЕ

И наш традиционный лагерь КАРПАТСКАЯ АКТИВАЦИЯ 14-28 июля. Остаются последние места! ПОДРОБНЕЕ

 


 

 

 

 

bigmir