Старт

05 / апреля / 2019

Направление

Тренинги профессий
Медико-біологічний 2. 14-16
Программа

Цей курс спрямований на отримання навичок у галузі біології та хімії. Студенти займатимуться справжньою наукою: досліджуватимуть мікроорганізми власного тіла та штучних поверхонь, дізнаються, як мозок сприймає інформацію. У підлітків буде унікальна можливість побувати у ветеринарній лабораторії та побачити, як досліджують тварин на наявність різноманітних хвороб, зрозуміти, як працює імунна система людини та як вона пов’язана з кровоносною. Учні також будуть експериментувати з різними кольоровими хімічними речовинами та створюватимуть біологічні мембрани для рослин.

Протягом курсу будуть організовані наукові дискусії за темою заняття, які допоможуть розвитку критичного наукового мислення. Обговоривши деякі спірні питання, підлітки зможуть зробити власні висновки.

Заняття проводяться на базі науково-дослідницьких лабораторій Києво-Могилянської академії, університету ім. Шевченка, ветеринарних центрів, міських клінік.

Програма занять:

Заняття 1

Вступ до генетики. Що таке спадковість, роль генів та алелів. Хромосомний аналіз. РТС-тест на визначення чутливості до різних смаків, що спадкуються генетично (Школа Start Now).

Заняття 2-3

Генетика мікроорганізмів. Реакції мутованих мікроорганізмів на дії антибіотиків та лікарських препаратів. Робота з бактеріями на агаризованій поверхні у стерильному середовищі. Фуртат Ірина Михайлівна, к.б.н., доцент кафедри біології Києво-Могилянської академії (лабораторія мікробіології Києво-Могилянської академії).

Заняття 4

УЗД-діагностика. Аспекти обстеження пацієнта в рамках нової медичної реформи. Дослідження щитоподібної залози ультразвуковим методом. Тарасюк Тетяна Василівна, к.м.н., доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету ім. Богомольця (на базі Київської міської клінічної лікарні №3).

Заняття 5

Нейрофізіологія головного мозку. Електроенцефалограма. Практичні навички роботи з електроенцефалографом під час дії на людину звуків різної довжини хвилі та відеокліпів мас-медіа. Тукаєв Сергій Сергійович, к.б.н., доцент кафедри фізіології людини Національного університету ім Шевченка (лабораторія фізіології людини університету Шевченка).

Заняття 6

Ветеринарія. Визначення хвороб тварин та птиці методом імуно-ферментного аналізу. Порівняння препаратів тканин тварин з різними захворюваннями. Грушковська Інна Володимирівна, завідувач відділу гістології «Центру ветеринарної діагностики» (лабораторії серології та гістології Центру ветеринарної діагностики).

Заняття 7

Фармакохімія. Мембранні та сорбційні технології. Виготовлення абсорбційних аніонних полімерів на прикладі гідрогелю для кімнатних рослин. Колесник Ірина Сергіївна, к.х.н., доцент кафедри хімії Києво-Могилянської академії (лабораторія органічної хімії Києво-Могилянської академії).

Заняття 8

Заключне. Екскурсія до Національного музею медицини України.

У програмі можливі зміни, так як наша робота напряму залежить від графіку роботи та можливостей лікарень, клінік та лабораторій. 

Вартість тренінгу 3100 грн (повна передоплата).

Старт занять 5 квiтня

Преподаватели

ГАННА ОЛЕКСЕНКО

Медико-біологічний тренінг

СОФИЯ ВОЛКОНОВИЧ

Медико-біологічний тренінг