Старт

08 / ноября / 2018

Направление

Тренинги профессий
Медико-біологічний 2. 14-16
Программа

Цей курс спрямований на отримання навичок у галузі біології та хімії. Студенти займатимуться справжньою наукою: досліджуватимуть мікроорганізми власного тіла та штучних поверхонь, дізнаються, як мозок сприймає інформацію та як її розшифрувати. У них буде унікальна можливість побувати у ветеринарній лабораторії та побачити, як досліджують тварин на наявність різноманітних хвороб, зрозуміють, як працює імунна система людини та як вона пов’язана з кровоносною. Учні також будуть експериментувати з різними кольоровими хімічними речовинами та створюватимуть біологічні мембрани для рослин. Заняття проводяться на базі науково-дослідницьких лабораторій Києво-Могилянської академії, університету ім. Шевченка, ветеринарних центрів.

Програма занять:

1. Вступ: Гематологія та імунологія. Різновиди рідин організму. Що таке лімфа, кров і міжклітинна рідина. Навіщо живим організмам кров, які функції вона виконує та як пов’язана з імунітетом. Наочний механізм захисту організму при потраплянні патогенів (Школа Start Now).

2. Фармакохімія. Мембранні та сорбційні технології. Виготовлення абсорбційних аніонних полімерів на прикладі гідрогелю для кімнатних рослин. Колесник Ірина Сергіївна, к.х.н., доцент кафедри хімії Києво-Могилянської академії (лабораторія органічної хімії Києво-Могилянської академії).

3. Нейрофізіологія головного мозку. Електроенцефалограма. Практичні навички роботи з електроенцефалографом під час дії на людину звуків різної довжини хвилі та відеокліпів мас-медіа. Тукаєв Сергій Сергійович, к.б.н., доцент кафедри фізіології людини Національного університету ім Шевченка (лабораторія фізіології людини університету Шевченка).

4-5. Мікробіологія. Посів мікрофлори ротової порожнини, рук і поверхні мобільного телефону. Робота з агаром у стерильному середовищі. Оцінка нормофлор та патологічних станів різних частин організму людини під мікроскопом. Дискусія щодо правильного застосування засобів особистої гігієни. Фуртат Ірина Михайлівна, к.б.н., доцент кафедри біології Києво-Могилянської академії (лабораторія мікробіології Києво-Могилянської академії).

6. Ветеринарія. Визначення хвороб тварин та птиці методом імуно-ферментного аналізу. Порівняння препаратів тканин тварин з різними захворюваннями. Грушковська Інна Володимирівна, гістолог «Центру ветеринарної діагностики» (лабораторії серології та гістології Центру ветеринарної діагностики).

7. Аналітична хімія елементів та сполук. Кислотно-основні реакції. Реакції комплексоутворення. Окисно-відновні реакції. Реакції з утворенням осаду (преципітація). Якісне визначення катіонів та аніонів. Джоджик Олег Ярославович, молодший викладач, аспірант кафедри хімії Національного університету «Києво-Могилянської академії» (лабораторія аналітичної хімії Києво-Могилянської академії).

8.  Заключне: Механізми відтворювання та копіювання ДНК в клітині. Утворення поліпептидних ланцюгів. Урок-гра (Школа Start Now)

Старт занять у квітні.

Преподаватели

ГАННА ОЛЕКСЕНКО

Медико-біологічний тренінг

СОФИЯ ВОЛКОНОВИЧ

Медико-біологічний тренінг