Старт

06 / апреля / 2019

Направление

Тренинги профессий
Міжнародні відносини 14-17
Программа

Факультети міжнародних відносин — дуже приваблива мета для багатьох майбутніх абітурієнтів. І конкурс туди, як правило, дуже серйозний. Чи варто вступати в конкурентну боротьбу? Що вийде на виході?

Протягом нашого тренінгу ми розглянемо міжнародні відносини в різних аспектах, приміряємо на себе різні ролі, різні професії в цій області. Програма складається з 3-х основних складових: розуміння зовнішньої політики і дипломатії в МВ, формату роботи міжнародних організацій, аналізу поточних політичних процесів в світі та їх висвітлення.

Кожен заняття містить теоретичну та практичну частину. Практична частина відбувається в форматі:

— моделювання процесу переговорів та засідань в МВ;

— розробка проектних пропозицій та концепцій на тему міжнародних відносин;

— аналіз інформаційних матеріалів на міжнародну тематику. 

Ділові ігри дадуть досвід командної роботи, публічних виступів, переговорів, будуть вчити критично мислити, працювати з інформацією, робити висновки.

ПРОГРАМА

Заняття 1. Знайомство. Що таке міжнародні відносини, їх види і суб’єкти? За допомогою міжнародних статистичних даних створюємо портрет України на тлі світу. Перспективи працевлаштування міжнародника. Геополітична характеристика України з точки зору інших держав: США, Німеччина, Росія (робота в командах — створення геополітичної мапи).

Заняття 2. Що таке зовнішня політика? Розглянемо суть міжнародного політичного співробітництва. Вчимося розуміти причини міжнародних політичних конфліктів. Аналіз конфлікту на Сході України, характеристика позицій сторін конфлікту. Ток-шоу на тему «Зовнішня політика України після 2014 — провал чи успіх?»

Заняття 3. Міжнародні організації як форми співпраці держав. Чим займаються ООН, ОБСЄ, НАТО, СОТ? Дискусія щодо проблеми реформування ООН. Ділова гра «Суперечки в СОТ».Модель ООН з приводу Азовської кризи (альтернатива — Венесуела, Сирія, Афганістан, Ірак, торговельні війни).

Заняття 4-5. Як працюють основні органи ООН і ОБСЄ? Як вони можуть допомогти підтримці міжнародного миру. Моделюємо засідання Ради Безпеки з обговоренням питань міжнародної безпеки, голосування, прийняття резолюції. Design thinking: аналіз грантового фінансування проектів в Україні, основи написання грантової заявки. Розробка проектних пропозицій для грантового фінансування міжнародним донорам — донорам ЄС, США та Канади; створення концепцій та коротких презентацій проектів.

Заняття 6. Дипломатія в сучасних міжнародних відносинах. Які основні функції дипломатичного представництва? Як працює дипломатична служба? Посольство та консульство. Культурна дипломатія та soft power як нові реалії міжнародних відносин. Розробка проектної пропозиції щодо проекту з популяризації України в світі (посольству України треба організувати захід присвячений певній даті у Франції/США/ОАЕ/Китаї). 

Заняття 7. Інформація та світові медіа в міжнародних відносинах. Як аналізувати закордонні ЗМІ та перевіряти інформацію? Епоха «постправди» та інформаційних хвиль — маніпуляцій в МВ. Моніторинг закордонних ЗМІ як складова зовнішньополітичної діяльності держави. Case studies: медійний аналіз статей (репортажів) провідних світових ЗМІ з приводу недавніх подій на Сході України за наданою схемою (DW, Russia Today, NYT, Al Jazeera, etc.).  

Заняття 8. Завершальне заняття. Міжнародні проекти для підлітків та молоді в України: можливості, тренінги, навчальні обміни тощо. Огляд основних тенденцій в міжнародних відносинах на 2019 рік. Секретне завдання. 

Тренінг веде Ілля Удовиченко.

Вартість 2500 грн.

 

Преподаватели

ІЛЛЯ УДОВИЧЕНКО

Міжнародні відносини