Старт

28 / сентября / 2018

Направление

Тренинги профессий
Медико-генетичний курс
Программа

У цьому курсі студенти дізнаються, що дві науки, медицина та генетика, можуть об’єднуватися в одне поняття «медична генетика». Учнями буде проаналізовано ряд особливостей, що спадкуються нащадками від батьків, зокрема зовнішні риси, прояви чутливості до різних смаків, група крові, відбитки пальців тощо. На наочних прикладах розбиратимуться спадкові хвороби на хромосомному рівні, які через спонтанні мутації в однієї людини поширилися по всій Європі. Студенти також практично опанують основи новітньої медицини, яка з’явилася після впровадження медичної реформи. Більш того, учні матимуть змогу власноруч змінити генетичний матеріал мікроорганізмів. Усі ці заняття проводитимуться у київських лікарнях, лабораторіях цитогенетики, генетики мікроорганізмів.

Програма занять:

1. Вступ до генетики. Що таке спадковість, роль генів та алелів. Хромосомний аналіз. РТС-тест на визначення чутливості до різних смаків, що спадкуються генетично (Школа Start Now).

2. Хірургія. Як оперують сьогодні? Тренуємо необхідні навички. Види оперативних втручань. Лапароскопія. Тарасюк Тетяна Василівна, к.м.н., доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету ім. Богомольця (Школа Start Now).

3-4. Генетика мікроорганізмів. Реакції мутованих мікроорганізмів на дії антибіотиків та лікарських препаратів. Робота з бактеріями на агаризованій поверхні у стерильному середовищі. Фуртат Ірина Михайлівна, к.б.н., доцент кафедри біології Києво-Могилянської академії (лабораторія мікробіології Києво-Могилянської академії).

5. Цитогенетика. Що таке репродуктологія? Процедура екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Кароітипування. Хромосомні аномалії. Бадюк Вікторія Михайлівна к. мед. наук (Клініка репродуктивної медицини «Вікторія»).

6. УЗД-діагностика. Аспекти обстеження пацієнта в рамках нової медичної реформи. Дослідження щитоподібної залози ультразвуковим методом. Тарасюк Тетяна Василівна, к.м.н., доцент кафедри загальної хірургії №2 Національного медичного університету ім. Богомольця (на базі Київської міської клінічної лікарні №3).

7. Аналіз філогенетичного дерева. Робота з педігрі чартами. Аналіз хромосомних захворювань королівської сім’ї Британської монархії, що розповсюдились по всій Європі у 19-20 століттях (Школа Start Now).

8. Заключне: Дерматогліфіка та дактилоскопія. Метод «генетичного відбитку пальця». Спадкування відбитку від попередніх поколінь та утворення унікальних. Наочна перевірка даного методу студентами (Школа Start Now).

 

Вартість тренінгу 2900 грн (повна передоплата).

Старт занять планується 28 вересня.

Преподаватели

ГАННА ОЛЕКСЕНКО

Медико-біологічний тренінг