Направление

Тренинги профессий
Журналістика та відеоблогінг 11-13
Программа

Багато підлітків сьогодні знімають сюжети на свій телефон, щоб поділитися новинами зі своїми друзями. Деякі навіть мають свої власні канали на Ютьюбі. Чи може це захоплення допомогти оволодіти корисними навичками?

Наш курс — про сучасну журналістику і журналістику майбутнього. Буде цікавий всім, хто мріє про цю професію, хто любить створювати сюжети та знімати, у кого є бажання отримати кілька цінних уроків від справжніх професіоналів.

Наші студенти писатимуть сценарії, зніматимуть, дізнаються про професійні секрети відеозйомки та монтажу. Юні журналісти розвиватимуть творчі здібності, вміння висловлювати свої думки, впевненіше триматися перед камерою, навчаться працювати в команді та знаходити спільні рішення. А ще побувають на екскурсії на каналі ICTV.

Програма занять

1. Вступ

Що таке мультимедійна журналістика? Які можливості дає нам мобільний телефон та сучасні засоби комунікації? Як змусити людину говорити?

Знайомство — розповідаємо про себе і очікування від курсу.

2. Вчимося брати інтерв’ю. Як правильно поставити питання?

Беремо інтерв’ю один в одного, витягуючи якомога більше інформації, а потім на основі цього робимо портрет героя, з яким треба вкластися у 3 хвилини.

3. Зйомка телефоном

Вчимося правильно знімати, запитувати звук, дізнаємося, які програми використовувати, розкриємо професійні таємниці мобільних журналістів.

А також – як знімати дітей, правила роботи на вулиці, в торгових центрах, офіційних установах Спробуємо себе в ролі людини-оркестра.

4. Монтаж

Правильний монтаж може зробити вашу роботу вражаючою, а може зіпсувати найкращі кадри. Ми дізнаємося, як можна редагувати відео на маленькому екрані, які програми використовувати для цього, які правила існують.

Також спробуємо монтувати за всіма правилами – на комп’ютері. В результаті – кожен зробить свій перший ролик прямо на телефоні чи планшеті.

Також на занятті спробуємо використати соцмережі як журналістський інструмент. Для цього перевірте, чи встановлені у вас Твітер, Фейсбук та Інстаграм.

5. Пряме включення

Якщо раніше вмикатися в прямий ефір могли лише заможні телекомпанії, тепер це може робити кожен завдяки своєму сотовому. Достатньо лише мати при собі телефон, під’єднаний до Інтернету.

Ми дізнаємося як поводитися в кадрі, що можна робити, а чого уникати. Як ви маєте виглядати в кадрі – макіяж, одяг, зачіска. Кожен отримає шанс стати «зіркою» аудиторії. Обов’язково перевірте, чи встановлений у вас Скайп.

Гримуємось перед включенням. Дівчаткам взяти косметику — тональний крем, пудру, туш для вій, лак для волосся, гребінець. Хлопцям може знадобитися пудра, але змушувати не будемо!!!!! Робимо «пряме включення».

6. Пишемо матеріал

Майбутнє — за прямими включеннями, але писати тексти — основа роботи журналіста. Тексти для телебачення відрізняються від тих, які ми чиатємо в газетах чи журналах. Тут є секрети, якими ми поділимось. Робота “в полі”.

Опитуємо студентів на тему: як заробити на життя або обираємо свої теми, які можна реалізувати підручними матеріалами і неподалік від аудиторії.

Побудова матеріалу. Як зробити його цікавим? Золоті правила журналістики. Побудова телевізійного речення. Презентація.

 

7. Пишемо сценарій. Начитка

Сценарій – це як каркас, на який нанизується все те, що ви відзняли, дізналися та написали. Правильний сценарій – економить час і полегшує роботу всій команді.

Вигадуємо тему міні-фільму для кожної групи, яку можна реалізувати (лаври творців стрічки «Чужий» нам поки не світять).

Розробляємо сценарій і визначаємося, що нам потрібно для його реалізації. Виходимо “в поле”, знімаємо, пишемо текст, начитуємо і монтуємо. Паралельно ми робимо свій міні-фільм про те, як проходив курс.

Звук нашого голосу нас часто лякає чи дратує, коли ми чуємо його у записі. Ми навчимо ним володіти, а ще — полюбити.

Вчимося начитувати матеріал (для цього необхідний мікрофон). Що слід і чого не слід робити перед начиткою? Розмітка тексту. Логічні наголоси. Начитуємо текст. Слухаємо свій голос. Удосконалюємо начитку.

8. Це ми можемо!

Доробка міні — фільмів. І їхня презентація. Обговорення, чого досягли? Що варто покращити? Питання — відповіді

 

Вартість курсу 2500 грн (полная предоплата).

 

Преподаватели

ОЛЕНА СКОБАЛО

Журналістика

ОЛЬГА ЧАЙКО

Журналістика