Старт

06 / апреля / 2019

Направление

Саморазвитие
Ораторська майстерність 10-12
Программа

Регистрация на тренинг, который стартует 6 апреля, завершена.

Навик виступів перед публікою, вміння говорити чітко, зрозуміло, впевнено — один з найважливіших для сучасної людини. Необхідність його усвідомлюють вже в молодшому підлітковому віці.

На заняттях ораторського мистецтва будемо вчитись слухати свій голос. Ми будемо говорить при те, як будується звук, як взяти на себе сміливість говорити, долати дефекти і труднощі у вимові. 

Викладачі використовують методики з різних шкіл акторської майстерності та мистецтва сценічної мови: артикуляційні гімнастики і вправи на ритмічність мовлення, звучання в русі, вправи для розвитку голосового та мовленнєвого апарату. Не менш важливу увагу звертаємо на спілкування одне з одним, вміння й бажання ділитись своїми думками, дозволяти собі говорити, висловлюватись. Такі заняття стануть корисними як і для майбутньої професії, пов’язаної з публічними виступами, так і для вільного відчуття кожної особистості, впевненості в спілкуванні з друзями та близькими.

Програма занять

Заняття 1. Ознайомлення. Розминка тіла та мовленнєвого апарату. Знайомимось зі своїм голосом, як він формується. Звучання в русі. Вправи для голосу.

Заняття 2. Подача звуку. Артикуляційна гімнастика. Дізнаємось, де формується кожен голосний і приголосний, як відбувається подача звуку. Вчимось направляти кожне слово. Слухаємо простір, адже він теж повен різних звуків.

Заняття 3. Ритм і як він задіяний в мові. Взаємодіємо в парах і один з одним, розповідаємо про себе. Вправи на ритм, «броунівський рух», «хор і соло».

Заняття 4. Побудова фраз, емоційне забарвлення. Задача і ціль. Вправи на діалогове спілкування, пробуємо говорити одну й ту ж фразу з різним емоційним ставленням. Як ціль впливає на подачу звуку, цілісність думки. Вправа «вгадай, до кого звертаюсь».

Заняття 5. Художність мови. Всі отримають певні запропоновані ситуації й на основі отриманих знань: дихання, голос, подача звуку, емоції спробують себе в ролі акторів. Гра «Асоціації» та ін.

Заняття 6. Фантазія. Даємо ще більше волі своїй творчості, придумуємо разом історії,підключаємо голос і звучання в просторі. Вправа «Образ і виправдання мого задуму».

Заняття 7. Я редактор своєї історії. Проводимо розминку голосу й тіла, фіксуємо отримані знання, повторюючи деякі вправи. Скоромовки, дикційні вправи. Поділившись в групи, будуть запропоновані ситуації і фрази, з яких потрібно створити етюди, заодно спробувати себе в ролі режисерів та акторів.

Заняття 8-9. Втілюємо свої домашні завдання: уривок з улюбленого твору, вірш, пісня. Артикуляційні вправи під музику, командні ігри. Ситуації з мовленнєвими кліше. Підбиття підсумків, говоримо про свої відчуття та враження.

Заняття 10. Підсумковий виступ, відкрите заняття.

 

Вартість тренінгу 2100 грн (повна передоплата).

Старт занять 6 квітня.

Преподаватели

АЛІНА СКОРИК

Ораторська та акторська майстернiсть